Odbornik DSHV Ninoslav Radak napustio odborničku grupu
- Datum: 16.04.2026
- Izvor: 024INFO / Foto: Vojvodina uživo
Odborničku grupu Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini (DSHV) u Skupštini grada Subotice napustio je odbornik Ninoslav Radak, koji je najavio da će do kraja mandata delovati kao samostalni odbornik.
Radak je kao razloge za ovu odluku naveo dugotrajno lošu saradnju unutar odborničke grupe, ali i stanje u samoj stranci.
Prema njegovim rečima, dodatni problem predstavlja činjenica da unutarstranački izbori nisu raspisani iako su mandati istekli prošle godine.
Zašto je odbornik napustio DSHV?
Kako je naveo, nezadovoljstvo načinom funkcionisanja stranke i odnosa unutar nje dovelo je do odluke da napusti odborničku grupu.
- loša saradnja unutar odborničke grupe
- izostanak unutarstranačkih izbora
- nezadovoljstvo načinom vođenja stranke
Radak je istakao da predsednik stranke trenutno samostalno upravlja njenim radom, što je, kako tvrdi, dodatno uticalo na njegovu odluku.
Kako će dalje delovati u Skupštini grada?
Nakon izlaska iz odborničke grupe, Radak će nastaviti političko delovanje kao nezavisni odbornik.
Najavio je da će ubuduće samostalno zastupati interese hrvatske nacionalne manjine i građana koji su ga izabrali.
Političke posledice u lokalnom parlamentu
Ova odluka može uticati na odnos snaga unutar Skupštine grada, ali i na dalji rad odborničkih grupa.
Razvoj situacije u narednom periodu pokazaće kako će ova promena uticati na lokalnu političku scenu.