Nina Šabić uspešna na seniorskom Evropskom prvenstvu

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Nina Šabić uspešna na seniorskom Evropskom prvenstvu

Najbolja gimnastičarka Srbije, članica Gimnastičkog sokolskog kluba “Spartak”, Nina Šabić, jedina je predstavljala Srbiju u ženskoj konkurenciji na seniorskom Evropskom prvenstvu u gimnastici, koje je održano u Antaliji u Turskoj.

Nini je ovo bilo prvo seniorsko Evropsko prvenstvo na kojem je pokazala svoj talenat i potencijal za budućnost. Zajedno sa Ninom iz subotičkog kluba bio je i njen trener Miloš Vucelić. U višeboju je postigla zapaženih 41.798 poena, što joj je omogućilo da osvoji 86. mesto. Najbolji plasman po spravama imala je u preskoku gde je sa osvojenih 12.183 boda zauzela 14. mesto.

U muškoj sportskoj gimnastici, Srbiju su predstavljali Petar Vefić, najbolji višebojac Srbije, Ivan Dejanović, najbolji na vratilu u Srbiji, Vladimir Drakulić, kao trener, i Dejan Dejanović, kao sudija. Petar Vefić je nastupio u višeboju gde je osvojio 45. mesto. Ivan Dejanović je nastupio na vratilu, na kojem je ostvario rezultat od 13.166 poena i zauzeo 28. mesto.

Tagovi:

Pročitajte još:

Preporuka za vas