Mladi violinisti osvajaju subotičku scenu

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Mladi violinisti osvajaju subotičku scenu
Subotički simfonijski orkestar u nedelju uveče, 28. juna, otvara vrata Narodnog pozorišta za jedan od najlepših muzičkih događaja sezone koncert laureata prestižnog međunarodnog takmičenja Guarneri Fest.
Na sceni će se predstaviti četvoro izuzetno talentovanih mladih violinista: Boris Bezrukov, rođen 2015, Viktor Srbinoški, rođen 2011, Isidora Zirojević, rođena 2009, i Andrej Balaž, rođen 2004. Uprkos tome što su tek na početku svojih karijera, ovi mladi muzičari već nose niz međunarodnih priznanja.
Soliste će pratiti  Subotički simfonijski orkestar pod palicom dirigenta Mikice Jevtića, a koncert počinje u 19 časova.

 

Jedna od misija Simfonijskog orkestra je da mladim umetnicima pruži šansu da svoje umeće pokažu uz
 simfonijski ansambl. Pozorišna sala pruža savršen okvir za susret između publike i generacije koja već sada obećava da će nositi muzičku baštinu regiona u godinama koje dolaze.
Tagovi:

Pročitajte još:

Preporuka za vas