„Takmičenje pod nazivom Evropske školske borilačke igre” za učenike održano je u Beogradu od 29. maja do 3. juna uz učešće oko 3.000 sportista koji su se takmičili u karateu, džudo, rvanju, sambu, tekvandou i džiu džici. Takmičenje je bilo u organizaciji Evropske školske sportske federacije i Saveza za školski sport Srbije.
Na ovom Prvenstvu mladi Subotičani su zabeležili uspeh osvojivši niz medalja. Džudisti Spartaka osvojili su tri medalje. Najuspešniji je bio Mateja Borojević koji je osvojio srebrnu medalju. Bronzane medalje osvojili su Dragan Rajičić i Luka Milić. Marko Čonka i Mihajlo Bogić zaustavljeni su u četvrtfinalu.
Takmičari Karate kluba Spartak Enpi takođe su bili veoma uspešni. Dve zlatne medalje osvojio je Todorović Tadija, prvakinja Evrope u školskom sportu je i Maša Gojkov kao i kata tim Spartak Enpija u sastavu Gojkov Maša, Jerković Milica i Radošević Sofija. Srebrne medalje osvojili su Bobić Anastasija i kata tim u sastavu Bobić Anastasija, Lalić Natalija i Gojkov Dunja, dok je bronzanu medaljhu osvojila Lalić Natalija.


