Preliminarni izveštaj o šteti poslat RHMZ-u

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Preliminarni izveštaj o šteti poslat RHMZ-u

Preliminarni izveštaj o šteti nastaloj usled grada koji je padao tokom nedavnog nevremena, Grad Subotica je dostavio juče Republičkom hidrometeorološkom zavodu. U njemu su navedeni podaci o ukupno oštećenim površinama, vrstama poljoprivrednih kultura i stepenu oštećenja po svim zahvaćenim katastarskim opštinama.

Iz Gradske uprave naglašavaju da eventualna državna pomoć zavisi od dalje procedure i odluke Vlade Republike Srbije. Ukoliko, na osnovu izveštaja nadležnih organa, bude proglašena elementarna nepogoda, postupak će se sprovoditi u skladu sa Zakonom o obnovi nakon elementarne i druge nepogode. U tom slučaju Grad Subotica raspisaće javni poziv građanima za prijavu nastale štete. Rok za podnošenje prijava biće između 15 i 60 dana od dana objavljivanja poziva, a zahtevi će se podnositi Sekretarijatu za poljoprivredu i zaštitu životne sredine.

Nakon prijave, procene i verifikacije štete, Sekretarijat će sprovoditi postupak za utvrđivanje prava na državnu pomoć. Vrsta i visina pomoći biće definisani posebnim državnim programom, a pomoć može biti dodeljena u novcu, materijalnim dobrima ili kroz određene usluge, u zavisnosti od odluke Vlade Republike Srbije.

Tagovi:

Pročitajte još:

Preporuka za vas