Održano Republičko takmičenje u stonom tenisu i šahu za učenike sa smetnjama u razvoju i invaliditetom

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Od danas besplatan vrtić za skoro 5.000 najmlađih Subotičana

Subotica je ugostila učenike osnovnih i srednjih škola, koji su izborili plasman na Republičko takmičenje škola za obrazovanje učenika sa smetnjama u razvoju i invaliditetom. Domaćin ovog takmičenja je Školski centar sa domom „Dositej Obradović“.

Ovo takmičenje održano je danas u Hali sportova. Učešće je uzelo oko 80 učenika iz 10 specijalizovanih škola iz cele Srbije, koji su putem regionalnih takmičenja izborili plasman i mogućnost da ponesu titulu najboljeg u državi.

– Ovo takmičenje ima tradiciju dugu više od dve decenije. Održava se svake godine, s tim što je nekada bilo razdvojeno, a sada je objedinjeno, pa se osnovne i srednje škole takmiče zajedno. Izuzetna je čast, nakon petnaestak godina, ponovo biti domaćin ove smotre, koju je Ministarstvo prosvete uvrstilo u Kalendar takmičenja i smotri za 2022/2023. godinu – kaže Nataša Nimčević, direktorka Školskog centra sa domom učenika „Dositej Obradović“, i dodaje da joj je izuzetno drago što su neki od proslavljenih sportista uzeli učešće u organizaciji i pomogli održavanje takmičenja.

Predsednica zajednice škola za obrazovanje učenika sa smetnjama u razvoju i invaliditetom, Silvana Nimčević, ističe da je jako bitno da se vide uspeh i trud ove dece, a onda i uspesi i rezultati, koji svakako ne izostaju, dok se Radoslav Svirčev, sekretar Saveza za školski sport nadovezuje da se mora učiniti sve da se deci sa smetnjama u razvoju omogući da učestvuju u redovnom sistemu školskog sporta, i da to ne sme da bude novost, već normalna stvar.

Učenici nisu krili oduševljenje što imaju priliku da pokažu svoje mogućnosti ali i da se druže, razmenjuju iskustva i upoznaju nove drugare.

– Takmičim se u stonom tenisu i šahu. Za stoni tenis sam se dugo spremamo, i škola i ja očekujemo uspeh. Prvi put učestvujem, drago mi je da sam ove. Družićemo se, šaliti, dobro zabaviti, a nadam se da ćemo se vratiti sa dobrim rezultatima – kaže Sergej Dmitrović, iz škole za gluve i nagluve „Stefan Dečanski“ iz Beograda.

Njegov drug, Aleksandar Nikolić, iz škole „Bubanj“ iz Niša kaže da, na iznenađenje, očekuje da bude drugi – Ja igram stoni tenis. Očekujem da budem drugi, to mi je dovoljno. Dugo sam se pripremao, i ako budem drugi, biću zadovoljan, to je super.

Tagovi:

Pročitajte još:

Preporuka za vas