„Golubice“ na prijemu kod gradonačelnika Bakića

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
„Golubice“ na prijemu kod gradonačelnika Bakića

Fudbalerke „Spartaka“ pre nekoliko dana su uspele da izbore 13. uzastopnu titulu šampiona Superlige Srbije za žene, a na još jednoj tituli državnog prvaka čestitao im je i gradonačelnik Subotice, Stevan Bakić, koji je za članice kluba i rukovodstvo organizovao prijem u Gradskoj kući.

Poslednjih 13 godina predstavljamo Suboticu na najbolji način, izjavila je kapitenka ŽFK „Spartak”, Violeta Slović, te dodala da će i dalje misija biti da se ženski sport u Subotici predstavi na najbolji mogući način.

„Čestitam našem grdu na velikom priznanju da je Subotica evropski grad sporta, malim delom smo i mi tome doprineli, trudićemo se da i u narednoj godini pokažemo bolju verziju sebe i ostvarujemo uspehe, kako bi ženski sport bio na najbolji mogući način predstavljen“ – rekla je Slović.

Bakić je kolektivu čestitao na uspehu, ali isto tako i poželeo mnogo sreće u narednom izazovu – finalu Kupa Srbije, koji će se 7.juna igrati u Užicu protiv Crvene zvezde.

„U proteklom prvenstvu osvojile su 14. titulu a 13. za redom, to je istorija, pogotovo ovo proteklo prvenstvo imali su jednog ozbiljnog protivnika, jedno veliko ime kao sportsko društvo i kao klub jednu Crvenu Zvezdu i opet su uspele da osvoje titulu prvaka Srbije. Subotica je dosta puta dokazala koliko je vezana i šta znači sport za ovaj grad, a o tome svedoči naša bogata sportka tradicija, o tome svedoče mnogi državni prvaci evropski, svetski i olimpijski šampioni, kao i veliki broj vrhunskih sportskih radnika, a uspeh ŽFK „Spartak” takođe svedoči tome“- istakao je Bakić i dodao da će „golubice“ imati priliku da osvoje „triplu“ krunu, jel su, osim titule prvaka koja je obezbeđena i titule u Kupu za koju se bore u sredu, dale ogroman doprinos u projektu da Subotica dobije status „Evropskog grada sportova“.

Bojan Arsić, administrativni direktor ŽFK Spartak, zahvalio se na velikoj podršci koju ovaj kolektiv ima od lokalne samouprave. Podsetio je i da su devojke iz ovog kluba učestvovale u takmičenjima osnovnih i srednjih škola, te domova srednjih škola, odnosno u titulama i u ovim kategorijama.

„ŽFK „Spartak“ je klub koji zlatnim slovima ispisuje istoriju subotičkog sporta, mi smo ponosni reprezenti i jedni od najboljih ambasadora našeg grada. Od jednog malog kolektiva sa severa Bačke stvorili smo jedan evropski klub za poštovanje, koji se tumači i kao brend. Ovde ne govorimo samo o uspesima seniorskog tima, nego i drugom – kadetkinje su šampionke Srbije, danas pionirska selekcija bije bitku za takvu titulu. Ne bi ovih rezultata bilo bez stručnog rada, ali ni bez podrške grada.“

Tagovi:

Pročitajte još:

Preporuka za vas