Fudbalerke Spartaka slavile i u drugoj pripremnoj utakmici

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Fudbalerke Spartaka slavile i u drugoj pripremnoj utakmici

Fudbalerke Spartaka u oviru priprema za učešće na kvalifikacionom turniru za Ligu šampiona odigrale su kontrolnu utakmicu protiv Osijeka, prvaka Hrvatske. Subotičanke su bile ubedljive pobedivši protivnice sa visokih 5:0 na stadionu „Kraj Somborske kapije“ u Subotici.

Početni udarac na meču izvela je Jelena Čanković, sada član londonskog Ćelsija a nekadašnja igračica Spartaka. Jelena je primila prigodan poklon od kapitena „golubica“ Violete Slović a uzvratila je potpisanim dresom Čelsija.

Spartak je poveo u poveo u 37. minutu preko Željke Belovan koja je nedavno pojačala redove subotičanki iz Kanjiške ekipe TSC. U finišu prvog poluvremena Tijana Filipović je udvostručila vodstvo. U nastavku meča prvo je mrežu protivnica pogodila Anastasija Ćirić a zatim i Živana Stupar za 4:0 u 60. minutu. Dvadeset minuta pre kraja obe ekipe su promenil eveliki broj igračica pa su šasnu dobile i mleđe fudbalerke da se dokažu. U finišu utakmice konačnih 5:0 postavila je Monja Jošić.

Fudbalerke Spartaka kvalifikacije za Ligu šampiona odigraće u Danskoj od 6. do 9. septembra.

Tagovi:

Pročitajte još:

Preporuka za vas