Bojan Arsić iz ŽFK „Spartak“ izabran za člana Skupštine Asocijacije evropskih klubova

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Fudbal: Bojan Arsić iz ŽFK "Spartak" izabran za člana Skupštine Asocijacije evropskih klubova

Bojan Arsić, generalni sekretar Ženskog fudbalskog kluba „Spartak“, postao je član Skupštine novog saziva Asocijace evropskih klubova – ECA u sazivu za period od 2023. do 2027. godine. Generalna skupština u novom sazivu će se održati u Berlinu od 5. do 7. seprembra ove godine.

Sa obzirom da je Spartak decenijama najbolji klub u Srbiji, ka i da je na međunarodnoj sceni nekoliko puta imao ulogu domaćina u organizaciji kvalifikacija za Ligu šampiona, a upravo je Bojan Arsić prvi operativac srpskog šampiona bio zadužen za kompletnu organizaciji i na najbolji način uz saradnju ljudi iz kluba uspevao da ispuni sve zahteve za održavanje jednog takvog velikog sportskog događaja i doprinese razvoju ženskog fudbala izbor da postane član ECA nije slučajan.

– Počastvovan sam što ću biti deo Asocijace evropskih klubova i što ću imati priliku da predstavljam ženski fudbal Srbije, a na ovaj način je potvrženo da Spartak u Evropskim okvirima uživa visok ugled i rejting – kaže Bojan Arsić – U novom sazivu jedan od ciljeva će biti da svi članovi daju svoj doprinos sa novim idejama na izradi porojekta da menjamo ženski fudbal u Evropi na bolje kako bi se donela veća prava i mođućnosti za klubove. Biće mi drago ako svojim decenijskim iskustvom na promociji ženskog fudbala doprinesem i pomognem u radu ECA kako bi zajednički načinili odlučne korake da unapredimo ženski fudbal u Srbiji i regionu.

Asocijacija evropskih klubova je zvanično priznata od strane UEFA i FIFA kao nezavisno telo za čuvanje, jačanje i razvoj interesa evropskih klubova u svim međunarodnim fudbalskim poslovima i donošenju odluka. Do sada je poverenje bilo ukazano predstavnicima muških klubova, ali na nedavno održanom fudbalskom samitu u Londonu predstavljena je studija ECA o ženskom fudbalu. Uskoro će biti javno dostuupna, a nudi strategije koje klubovi mogu primeniti.

Prvenstvo Srbije počinje u subotu, 20. avgusta kada će Spartak u Subotici ugostiti Slogu iz Zemuna, a početkom septembra „golubice“ putuju u Dansku gde se još pored njih za prolaz dalje bore „Klaksvik“ prvak Farskih ostrva, danski „Koge“ i finski „Kuopio“.

Tagovi:

Pročitajte još:

Preporuka za vas