Odigran Coca Cola Kup u Subotici

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Odigran Coca Cola Kup u Subotici

Subotica je bila domaćin Coca Cola Kupa takmičenje u malom fudbalu za decu viših razreda osnovnih škola koje je održano u sali Tehničke škole Ivan Sarić u suorganizaciji Sportskog saveza grada Subotice. 
 
Na turniru u Subotici učestvovalo je oko 150 dece iz Subotice, 12 ekipa u muškoj i 4 u ženskoj konkurenciji. Ovo je najmasovnije turnir u malom fudbalu za ovaj uszrast jer se održava u preko 25 gradova na teritoriji Republike Srbije. Pobednici stiču pravo učešća na Regionalnim prvenstvima koje se održavaju u junu mesecu. Pobednici Regionalnih obezbeđuju plasman na državno prvenstvo koje će biti održano u Petrovcu na Mlavi, odakle najbolji stiču plasman na Međunarodnu završnicu koja se tradicionalno održava u Splitu polovinom avgusta meseca.

Utakmice su bile veoma interesantne i do kraja neizvesne. U ženskoj konkurenciji pobedila je ekipa OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ koja je u finalu sa 3:1 savladala OŠ „Sonja Marinković“. Muško finale između OŠ „Sonja Marinković“ i OŠ „Sveti Sava“ bilo je izuzetno interesantno i do kraja neizvesno. Regularni deo završen je bez pobednika 1:1 pa je prvaka odlučila penal serija. Spretniji su bili đaci OŠ „Sveti Sava“ koji su ukupnim rezultatom od 4:3 osvojili turnir. 

Po završetku turnira medalje su podelili Miodrag Gogić, direktor Coca Cola Kupa i Dejan Vuković, generalni sekretar Sportskog saveza grada Subotice. Pobedničke ekipe obezbedile su učešće na Regionalnom takmičenju koje će se održati u Žablju u junu mesecu. 

Tagovi:

Pročitajte još:

Preporuka za vas