Do sredine godine u Zoološkom vrtu na Paliću zaživeće novi „Bejbi zoo“

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
palic zoo

Dva nova objekta otkriće posetiocima životinje koje zimi nisu dostupne za obilazak, deca će imati priliku i za bliski kontakt sa mladuncima, dok je već završeno novo dečije igralište.

Pola veka staro dečje igralište u Zoološkom vrtu na Paliću otišlo je u istoriju, a na njegovom mestu, na radost najmlađih posetilaca najveće zbirke biljaka i životinja u zemlji, izgrađeno je novo, savremeno igralište. Ono je realizovano u okviru prekograničnog projekta u kojem ova institucija učestvuje.

„Pošto je sam projekat baziran na porodičnom turizmu, odnosno na dolasku porodica sa decom i decom sa posebnim potrebama, novo igralište ima upravo takav koncept. Veliki broj različitih ljuljaški, penjalica, klackalica i tobogana sada je na raspolaganju mališanima koji posećuju Zoološki vrt. Nadamo se da će odgovarati njihovim standardima, pošto je zaista u svemu moderno“, kaže koordinatorka u Zoološkom vrtu Palić, Jelena Toljagić.

Kroz isti prekogranični projekat u toku je i izgradnja takozvanog „Baby zoo“-a. U dva nova objekta biće smešteni ne samo mladunci, već i životinje nižeg rasta, ptice, kao i primati, koji će tako moći da se vide i tokom zime, što sada nije slučaj.

„Sam centralni deo između ove dve zgrade zaista će biti namenjen deci koja mogu da ostvaruju kontakt sa životinjama, poput zečeva, mladunaca alpaka, lama i patuljastih koza – sve zavisi kakve ćemo mladunce imati u toj godini“, dodaje ona.

Očekuje se da svi radovi budu završeni do sredine leta.



Tagovi:

Pročitajte još:

Preporuka za vas