Subotica bila domaćin Međuokružnog školskog prvenstva u odbojci
- Datum: 16.03.2023
- Izvor: 024info
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Međuokružno školsko prvenstvo u odbojci za srednje škole, održano je u Gimnaziji „Svetozar Marković“ u Subotici, u utorak, 14. marta.
U muškoj konkurenciji trijumfovala je Tehnička škola „Mileva Marić Ajnštajn“ iz Novog Sada, koja je u finalu savladala Srednju tehničku školu iz Sombora sa 2:0 u setovima. Suboticu je predstavljala Tehnička škola „Ivan Sarić“, koja je poražena od Somboraca u polufinalu.
U konkurenciji učenica srednjih škola trijumfovala je Medicinska škola „7. April“ iz Novog Sada, koja se plasirala na Republičko prvenstvo. Novosađanke su u finalu pobedile učenice subotičke Gimnazije „Svetozar Marković“ sa 2:0 u setovima (25:21, 25:20).
Pobednici u muškoj i ženskoj konkurenciji kvalifikovali su se na Republičko prvenstvo.