„Spartak“ do pobede na startu drugog dela sezone
- Datum: 23.02.2026
- Izvor: RTV Subotica
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Fudbalerke Ženskog fudbalskog kluba „Spartak“ upisale su nova tri boda na početku drugog dela Super lige, pošto su na Gradskom stadionu u Subotici savladale „Radnički 1923“ iz Kragujevca rezultatom 2:1. Iako je pobeda ostvarena, utisak je da igra „Golubica“ može i mora da bude na višem nivou.
Subotičanke su nastupile u značajno izmenjenom sastavu. Odlazak Violete Slović i Živane Stupar u ruski „Zenit“ doneo je promene u igračkom kadru i pomeranja na pojedinim pozicijama, što se osetilo u organizaciji igre domaće ekipe.
Gošće iz Kragujevca bolje su otvorile meč i povele već u 8. minutu golom Lene Radovanović. Spartak je potom preuzeo inicijativu, ali je teško pronalazio put do ozbiljnijih prilika pred golom rivala.
Preokret je stigao u finišu prvog poluvremena, i to nakon dve gotovo identične akcije. Kim Soji se u oba navrata probila po desnoj strani do same korner linije, a potom precizno vratila loptu u kazneni prostor, gde je Marija Radojičić bila na pravom mestu i postigla dva pogotka za vođstvo i konačnih 2:1.
U nastavku susreta „Spartak“ je uspeo da sačuva stečenu prednost i sezonu nastavi pobedom, uz poruku da će za izazove koji slede biti potrebno još više sigurnosti i uigranosti.