„Spartak“ do pobede na startu drugog dela sezone

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
„Spartak“ do pobede na startu drugog dela sezone

Fudbalerke Ženskog fudbalskog kluba „Spartak“ upisale su nova tri boda na početku drugog dela Super lige, pošto su na Gradskom stadionu u Subotici savladale „Radnički 1923“ iz Kragujevca rezultatom 2:1. Iako je pobeda ostvarena, utisak je da igra „Golubica“ može i mora da bude na višem nivou.

Subotičanke su nastupile u značajno izmenjenom sastavu. Odlazak Violete Slović i Živane Stupar u ruski „Zenit“ doneo je promene u igračkom kadru i pomeranja na pojedinim pozicijama, što se osetilo u organizaciji igre domaće ekipe.

Gošće iz Kragujevca bolje su otvorile meč i povele već u 8. minutu golom Lene Radovanović. Spartak je potom preuzeo inicijativu, ali je teško pronalazio put do ozbiljnijih prilika pred golom rivala.

Preokret je stigao u finišu prvog poluvremena, i to nakon dve gotovo identične akcije. Kim Soji se u oba navrata probila po desnoj strani do same korner linije, a potom precizno vratila loptu u kazneni prostor, gde je Marija Radojičić bila na pravom mestu i postigla dva pogotka za vođstvo i konačnih 2:1.

U nastavku susreta „Spartak“ je uspeo da sačuva stečenu prednost i sezonu nastavi pobedom, uz poruku da će za izazove koji slede biti potrebno još više sigurnosti i uigranosti.

Tagovi:

Pročitajte još:

Preporuka za vas