Sedam medalja za subotičke jedriličare

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
jedrenje

Takmičari Jedriličarskog Kluba Palić zabeležili su uspešan nastup na međunarodnoj regati
koja je 24. i 25. septembra održana na Ohridskom jezeru, International OHRID Regatta.
Na regati su učestvovali takmičari iz Makedonije, Bugarske i Srbije. Uslovi za jedrenje su bili
izuzetno dobri. Vremenski uslovi su za klasu OPTIMIST omogućili održavanje 5 trka, a za klasu
ILCA čak 7 trka.
Takmičari JK Palića su i ove godine postigli izuzetno dobre rezultate osvojivši sedam medalja
od kojih četiri zlatne. U klasi ILCA prvo mesto osvojio je Nenad Zakić, Luka Sretenović je bio
drugi a Dario Bešić treći. U klasi OPTIMIST prvo mesto u klasi dečaka kao i u generalnom
plasmanu pripalo je Bertalan Molnaru. Prvo mesto u konkurenciji devojčica u klasi OPTMIST
pripalo je Tijani Zakić.
Uspešni su bili i ostali članovi kluba, Aleksa Sretenović zauzeo je 4. mesto a Sven Skenderović
5. mesto, a interesantno je da su u klasi ILCA 4 subotičani osvojili prvih pet mesta.

Tagovi:

Pročitajte još:

Preporuka za vas