Prvenstvo Srbije na Paliću
- Datum: 23.06.2026
- Izvor: RTV Subotica / Foto: RTV Subotica
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Na Paliću je, u tehničkoj organizaciji Veslačkog kluba Palić, održano Prvenstvo Srbije u veslanju u kategorijama mlađih seniora iz seniora.
Takmičenje je trajalo dva dana, donelo je nastupe najboljih srpskih veslača, a mesta na podijumu bilo je i za domaće sportiste, predstavnike VK Palić. Srebrnu medalju osvojio je ženski četverac u sastavu Nikolina Đorđević, Agnes Katona Novak, Hajnalka Vince i Laura Malatinski, a bronzanu muški četverac u sastavu Sergej Čipak, Daniel Miškolci, Vladeta Mihajlović i Andrej Vuksan.
Na korak do medalje, na četvrtom mestu, ostali su Sergej Čipak i Daniel Miškolci (dubl skul seniori) i Vladeta Mihajlović i Andrej Vuksan (dubl skul mlađi seniori), dok je Laura Malatinski bila šesta (skif žene).
Novo okupljanje na regatnoj stazi Palića najavljeno je za 4. i 5. jul kada će biti održana tradicionalna međunarodna regata „Vojvodina Open“.