Plivači Spartaka uspešni na dva velika takmičenja

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Plivači Spartaka uspešni na dva velika takmičenja

Takmičari Plivačkog kluba „Spartak“ nastupili su na dva izuzetno jaka takmičenja. Na Otvorenom prvenstvu Srbije koje je održano u Beogradu od 10. do 12. marta i na Naturtex kupu koji je održan u Segedinu.

Na Otvorenom prvenstvu Srbije, u Beogradu, nastupilo je 350 takmičara iz Austrije, BiH, Grčke, Severne Makedonije, Turske, Crne Gore i Srbije. Ekipu Spartaka je predstavljalo 12 plivača i plivačica. Najuspešniji takmičar Prvenstva je bio Andrej Barna, koji i pored sjajnog rezultata nije uspeo da ispliva normu za Olimpijske igre u Parizu. Norma mu je izmakla za 20 stotinki. Matija Rađenović je na ovom Prvenstvu oborio juniorski nacionalni rekord u disciplini 200m mešovito. Muška štafeta 4 x 100 kraul u sastavu Matija Rađenović, Marko Barši, Luka Knežević i Andrej Barna, osvojila je drugo mesto u apsolutnoj konkurenciji.

Istih dana u Segedinu je održan Naturtex kup 2023 na kojem su nastupili mladi plivači Spartaka. Na ovom plivačkom takmičenju učešće je uzelo 25 ekipa iz Rumunije Slovačke, Srbije i Mađarske sa ukupno oko 300 plivača. Ekipa Spartaka je nastupila sa 25 takmičara.

Od mladih Subotičana najviše su se istakli Aleks Milanović sa osvojene dve zlatne i jednom srebrnom medaljom, Una Milošević sa zlatnom na 200 prsno i srebrnom na 50 prsno, i Filip Horvat sa jednom zlatnom na 50 prsno i srebrnom na 200 prsno. Pored njih još šest takmičara su osvojili medalje, Una Pastor, Leon Ziđarev, Lena Torbai, Petra Botka, Katarina Popović i Darko Rakić. Takmičare Spartaka predvodili su treneri Vladan Konjević i Milan Jovanović.

Plivači Spartaka uspešni na dva velika takmičenja
Tagovi:

Pročitajte još:

Preporuka za vas