Tokom proteklog vikenda, Plivački klub „Spartak“ je sa svojim takmičarima učestvovao na tri mitinga. U Novom Sadu je održan tradicionalan „Uskršnji miting 2023.“, a u Beogradu dva značajna takmičenja, Grand prix “11. april” i Memorijal „Aleksandar Latnić Šuki”.
Na takmičenju „Uskršnji miting 2023.“, učestvovalo je 250 takmičara iz BiH, Slovenije i Srbije. „Spartak“ je predstavljalo 20 dečaka i 12 devojčica, koji su ukupno osvojili 17 medalja. Sa ovim ostvarenim rezultatom ekipno su zauzeli drugo mesto. Takmičare Plivačkog kluba „Spartak“ predvodili su treneri Vladan Konjević i Jelena Subotić. Istakao se Rakić Darko, sa osvojene dve zlatne medalje, na 100 leđno i 200 mešovito i jednom srebrnom na 100 kraul.
U isto vreme, u Beogradu, u organizaciji Plivačkog kluba “11. april” održan je Grand prix miting, na kojem je su Spartaka nastupila sa 4 takmičara koji su osvojili čak sedam medalja. Nikola Koltin osvojio je zlatnu na 200 prsno i srebrnu na 50 prsno u apsolutnoj konkurenciji. Novović Miša je osvojila dve zlatne na 100 i 200 delfin u kategoriji kadetkinja, dok je na 200 delfin osvojila srebrnu medalju u apsolutnoj kategoriji. Novović Petra je u kategoriji kadetkinja osvojila srebrnu medalju na 200 mešovito i bronzanu na 200 prsno.
Pored velikog Grand prix-a, u Beogradu je održano i takmičenje za mlađe uzrasne kategorije na kojem je PK Spartak nastupio sa 4 plivača i 4 plivačice koji su ukupno osvojili 8 medalja. Predvodio ih je trener Jovanović Milan.
