Plivači Spartaka osvojili veliki broj medalja na tri mitinga

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Plivači Spartaka osvojili veliki broj medalja na tri mitinga

Tokom proteklog vikenda, Plivački klub „Spartak“ je sa svojim takmičarima učestvovao na tri mitinga. U Novom Sadu je održan tradicionalan „Uskršnji miting 2023.“, a u Beogradu dva značajna takmičenja, Grand prix “11. april” i Memorijal „Aleksandar Latnić Šuki”.

Na takmičenju „Uskršnji miting 2023.“, učestvovalo je 250 takmičara iz BiH, Slovenije i Srbije. „Spartak“ je predstavljalo 20 dečaka i 12 devojčica, koji su ukupno osvojili 17 medalja. Sa ovim ostvarenim rezultatom ekipno su zauzeli drugo mesto. Takmičare Plivačkog kluba „Spartak“ predvodili su treneri Vladan Konjević i Jelena Subotić. Istakao se Rakić Darko, sa osvojene dve zlatne medalje, na 100 leđno i 200 mešovito i jednom srebrnom na 100 kraul.

U isto vreme, u Beogradu, u organizaciji Plivačkog kluba “11. april” održan je Grand prix miting, na kojem je su Spartaka nastupila sa 4 takmičara koji su osvojili čak sedam medalja. Nikola Koltin osvojio je zlatnu na 200 prsno i srebrnu na 50 prsno u apsolutnoj konkurenciji. Novović Miša je osvojila dve zlatne na 100 i 200 delfin u kategoriji kadetkinja, dok je na 200 delfin osvojila srebrnu medalju u apsolutnoj kategoriji. Novović Petra je u kategoriji kadetkinja osvojila srebrnu medalju na 200 mešovito i bronzanu na 200 prsno.

Pored velikog Grand prix-a, u Beogradu je održano i takmičenje za mlađe uzrasne kategorije na kojem je PK Spartak nastupio sa 4 plivača i 4 plivačice koji su ukupno osvojili 8 medalja. Predvodio ih je trener Jovanović Milan.

Tagovi:

Pročitajte još:

Preporuka za vas