Osam medalja za rvače „Spartaka“
- Datum: 18.02.2026
- Izvor: Izvor: RTV Subotica / Foto: RTV Subotica
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Kanjiža je bila domaćin Prvenstva Vojvodine u rvanju, u starosnim kategorijama do 15 i do 20 godina. Među oko 200 takmičara bili su i predstavnici „Spartaka“ koji su se u Suboticu vratili sa osam medalja.
U konkurenciji do 15 godina prvo mesto je osvojila Milica Buljovčić (do 58 kg), kod devojčica, dok je kod dečaka do zlata došao Dragan Tankosić (52 kg), srebrni su bili Vuk Crnobrnja (48 kg) i Pavle Franjković (68 kg), treći je bio Leo Molnar (68 kg).
Među sportistima do 20 godina srebro je osvojio Aleks Lipai (130 kg), a bronzani su bili Mustafa Pitić (72 kg) i Danilo Grabovac (72 kg).