Igokea nadigrala Spartak u Laktašima

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
KOSARKA

U utakmici 23. kola ABA lige, košarkaši Spartaka poraženi su od Igokee u Laktašima rezultatom 87:76.

Spartak je bolje otvorio meč, završivši prvu četvrtinu s prednošću od 22:18. Međutim, Igokea je u drugoj deonici preokrenula rezultat i na poluvreme otišla s vođstvom od 45:42. U trećoj četvrtini domaćini su povećali prednost na devet poena (55:46), ali je Spartak uspeo da smanji zaostatak na 65:59 pred poslednji period. U završnici, Spartak je prišao na 78:75, ali nije iskoristio priliku za potpuni preokret, što je Igokea iskoristila i obezbedila pobedu.

U redovima Spartaka najefikasniji je bio Nikolić sa 17 poena, doksu Miletić i Cerovina dodali još 12 odnosno 11 poena. Kod Igokee na visini zadatka bili su Karter (23 poena), Džons (18), Gavrilović (13) i Milosavljević.

Igokea – Spartak Office shoes 87:76
(18:22, 27:20, 20:17, 22:17)

Gibson 8 (5 asistencija), Cerovina 11 (6 skokova), Momirov, Milisavljević, Gordić 3, Miletić 12 (9 skokova), Medarević 6, Tejić, Ilić 6, Nikolić 17, Kadžami-Kin 4, Bolton 8.

Strateg „golubova“ ocenio je da su viđena dva različita poluvremena.

– U treću deonicu smo ušli previše meko. Nismo se adaptirali na kriterijum koji je uspostavljen. Nismo odgovorili kontaktom, agresivnošću. U poslednjem periodu bili smo odbrambeno aktivni, ali su njihovi ofanzivni skokovi presudili – zaključio je Vladimir Jovanović.

Ovim porazom Spartak ima 12 pobeda i 11 poraza.

U narednom kolu Spartak će (22. marta u 19h) ugostiti Budućnost iz Podgorice.

Tagovi:

Pročitajte još:

Preporuka za vas