Brnabić: Srbija će se 2023. vratiti na mapu banjskog turizma

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Srbija je nepravedno odsutna sa svih evropskih lista za banjski turizam, rekla je premijerka Ana Brnabić i dodala da će se to promeniti do 2023. godine.

Ana Brnabić je u Ovčar banji, na pitanje novinara da li ćemo dozvoliti da termalne vode, po kojima smo među najbogatijim zemljama, samo tako odu, kazala da smo ranije bili čuveni po banjskom turizmu i da su našu zemlju posećivali ljudi iz Evrope.

„Posebno od devedesetih, prvo zbog svih sukoba nije bilo moguće investirati u banje, posle 2000-ih niko nije bio zainteresovan da to popravi ili privatizuje, nije bilo želje i samo smo padali i banje su padale u zaborav“, kazala je premijerka.

Ističe da se sada sve to menja i da to vide građani, domaći i strani investitori i da se banjski turizam polako razvija.

Navodi da se svake godine daje sve više vaučera koji se, uglavnom, iskoriste u našim banjama.

„Vraćamo se našem banjskom turizmu, to će nas do 2023. godine ponovo vratiti na mapu banjskog turizma, a kako budemo dizali jednu po jednu banju, to će sve više biti prihoda za državu, ali i za lokalne samouprave i građane“, kazala je Brnabićeva.

Tagovi:

Pročitajte još:

Preporuka za vas